Jak na vysoký Author rank

Vybudování si pevné pozice webu ve vyhledávačích souvisí s vysokým Author rankem. Společnost Google umožňuje zvýšení Author ranku každému. Ne všichni ale ví, jak efektivně na to. Shrňme tedy cestu ke zvýšení Author ranku v několika bodech.


Zaměřte se u konkrétního webu pouze na jednu oblast!


Když si založíte web, neměli byste chtít ihned ovládnout celý svět internetu. Vyberte si tedy oblast, ve které vynikáte. Tady zveřejňujte své články, fotografie, video atd. Pokud tedy máte třeba web ryze o koních a zveřejňujete zde pouze příspěvky s touto tematikou, tak je situace ideální. Dále si můžete založit třeba blog či web o vínu a psát sem také pouze tematické články. Takto si můžete vybudovat celou řadu webu. I když se jedná o zdánlivě nesourodé oblasti, Googlu to určitě nevadí. O svých uživatelích je dostatečně informován a ví, že konkrétní člověk má mnoho různých zájmů.Spojte váš obsah s Google+


Jestliže máte nějaký web či blog, propojte jej se svým profilem na Google+. Pokud tak učiníte prostřednictvím služby Google Authorship, pak bude pod vaším jménem uvedeno autorství mnoha článků, které jste již v minulosti publikovali. Jestliže vaše magazíny, blogy apod. nemají autorství již implementováno, tak požádejte jejich provozovatele o to, abyste si mohli autorství svých článků přiznat. Vše si můžete potom ověřit pomocí nástroje na testování strukturovaných dat.   


S Google+ je třeba pracovat!


Sociální síť Google+ je schopna maximálně ovlivnit jak Authorship, tak pochopitelně i Author rank. Vy si musíte na této síti vybudovat svou vlastní autoritu. Ve vašem oboru si musíte získat co nejvíce fanoušku. Počet fanoušků majících vás v kruzích je zobrazován ve vyhledávání. Pokud jich máte více než ostatní konkurenti, jste logicky ve výhodě!

Konkrétní činnosti v Google+

  • co nejvíce publikujte na Google+
  • posílejte odkazy na vaše články
  • publikujte kontroverzní tematiku vyvolávající diskuze
  • přidejte do svého kruhu skutečné mistry oboru, sledujte je
  • zapojte se aktivně do diskuzí o příspěvcích týkajících se vašich témat
  • dávejte +1 relevantním příspěvkům, které tematicky zapadají do vaší koncepce

Autor: Radek Štěpán -