"Špěhování" konkurence

V tomto týdnu pro Vás máme další vylepšení našeho systému. Tou novinkou je "sledování" konkurence. Pro každé Vaše klíčové slovo, které v systému sledujete ukládáme informace o všech Vašich konkurentech. Za konkurenta v tu chvíli povařujeme každého kdo se na dané klíčové slovo zobrazuje ve výsledcích hledání.


Po první úspěšném měření Vašich slov je k dispozici seznam konkurenčních serverů, kde si jen stačí vybrat ty správné soupeře. Při každém dalším měření uvidíte jak Vaše pozice na dané klíčové slovo,tak i pozice Vami vybrané konkurence pokud se umístila na Seznamu do 20 pozice a na Google do 30 pozice + (pokud je Váš projekt třeba na 40 pozici, a konkurence na 41, tuto informaci také získáte).

Následně můžete pozorovat pozice Vaší konkurence v jednoduchých přehledech (tabulky, grafy).

Další myslím si užitečnou informaci, kterou získáte je seznam konkurentů, kteří se na dané klíčové slovo zobrazují v placeném vyhledávání PPC (Sklik, AdWords). Zobrazíme Vám informaci na které slovo, pozici (TOP - nad výsledky, nebo vpravo) se konkurent zobrazil.

Když už máte svou konkurenci vybránu, můžete také sledovat její pozici na Vaše klíčová slova.

Autor: Vít Michalek - Autor systému SEMOR.cz, provozovatel COPYWRITERI.cz a po delší době poskytuji SEO/marketingové konzultace.