Lze získat slušné zpětné odkazy zdarma?

Ahoj,

můj mám v plánu si udělat blog a psát na odborné témata z oblasti elektroinstalací. Bude se jednat o nevýdělečný projekt který chci dělat jen proto abych případně někomu pomohl nebo poradil. Jelikož na tom nemám v plánu nic vydělávat tak se mi ovšem nechce ani moc utrácet.

Blog si vytvořím sám třeba na Wordpressu, použiju nějakou free šablonu, ale problém nastává v okamžiku kdy ho budu chtít optimalizovat (resp. když budu budovat zpětné odkazy). Web jako takový bude nový a samozřejmě ze začátku nebude mít žádné extra ranky a řekl bych, že ani nějakou velkou návštěvnost.

Z toho plyne, že taková ta klasická (zdarma) výměna odkazů s nějakým tématicky podobným webem, který už je zaběhlý a má slušné ranky (takže by mi z hlediska SEO mohl pomoci) by nebyla pro tu druhou stranu výhodná.


Nicméně jaké máte zkušenosti co se týče linkbuildingu bez nebo s minimálními investicemi? Lze to vůbec takto dělat úspěšně?

Díky pspeta

Vyzkoušej systém na 14 dní zdarma OK, jdu do toho!

Marek Hnátek

08.01.2016 16:24:05 http://blog.marekhnatek.cz Ahoj,
tak možností, jak získat odkazy pro takovýto projekt, je více, viz http://blog.marekhnatek.cz/odkazove-prilezitosti/. Klidně bych začal těmi katalogy. Každopádně základem je kvalitní obsah.

Jakmile budu mít kvalitní obsah, dá se jednoduše procpat do externích odkazů na Wiki apod.

Asi bych pak začal tím nejzákladnějším – pokud vím, že se o daném tématu např. hodně baví lidé na fórech, nastavil bych si aumatické sledování daných frází, takže jakmile by se o tom někdo někde bavil, poradil bych mu a dal link s více informacemi k sobě na blog. Sám bych byl aktivní v rámci komunity a snažil se více radit apod.

Jinak ten nápad najít si partnery mezi jinými weby není k zahození, jen bych to řešil trochu víc než jen výměnou. Každopádně i ta má pořád vliv, samozřejmě když to není 40 odkazů z patičky...

Vít Michalek

09.01.2016 18:52:28 Nejlepší způsob pro získávání odkazů je psát originální obsah a jedinečný obsah.

Pavel Lasak

10.01.2016 08:32:53 http://JakNaExcel.cz Jak říkají kolegové výše. Základem je kvalitní obsah. Odkazy příjdou sami (alespoň mi čtenaří se o to starají). Osobně raději napíšů článek, než abych lovil kde vrazit odkaz (čtenáří sami rozhodnou co je přínosný a nepřínosný obsah - například u článku u kterých jsem myslel, že zaujme málo bylo množství ohlasů a naopak).

Antonín Smělý

10.01.2016 22:38:05 http://ZEW.cz Souhlasím, ale taková tvrzení jsou vždy relativní. Ani dokonalý obsah, ani akční linkbuilding, nejsou zárukou úspěchu. A vše má samozřejmě svojí cenu.

Důležité je si definovat, co je ten úspěch (případně cíl), po kterém toužíme. Seberealizace? Vysoká návštěvnost? Reklama Vaší osoby nebo firmy? Jaká forma reklamy? (Co je jejím cílem?) Zábava? Tmelení a spojení konkretní komunity? Vytvoření odborného blogu se záminkou získávání produktů k testování zdarma? Odpovědí pro amatéry? A tak dále... Určité cíle mají odpověď sami v sobě.
Například, je-li cílem vysoká návštěvnost a tedy popularita, bez originálního a dokonalého obsahu (pokud nebudete nikde inzerovat) to nepůjde. Dokonalého v očích cílové skupiny, abych byl přesný. Blbého obsahu je hromada, proč by ho vyhledávače zobrazovali, lidi sdíleli a vlastně obecně navštěvovali. V případě opačném, kdy je cílem vysoká specializace, tedy texty popisující velice specifická řešení, musí být texty takové, aby k něčemu byly. Pokud jste jediný na webu s odpovědí, lidi si vás najdou. Samozřejmě, jestli si přejete být na prvním místě na slovo elektroinstalace, museli by se to všechno dělat úplně jinak a samotný linkbuilding vás neposune ani na 5. stránku.
Když máme cíl, je možné si určit, které výrazy jsou důležité (čím specifičtější, tím lehčí). A to i bez klíčové analýzy klíčových slov (s ní je to pouze přesnější). A na tyto dotazy cílit, logicky a trvale. To znamená trefně, opakovaně, jazykem cílové skupiny. A opět, vyhledávače si vás najdou. Jen taková malá rada, od začátku implementujte Webmaster Tools, ať víte, kde to jde a kde to nejde, tam kde se nedaří, to nemá smysl dále zkoušet.
Ale zpět k linkbuildingu. Vyhledávače registrují zpětné odkazy, protože je v jejich zájmu, aby nabízeli hledajícím uživatelům takový obsah, který je nejvhodnější odpovědí, na jejich dotazy, tj. je kvalitní, vhodný, aktuální atd. A vyhledávače v tomto věří dalším webům. A je tedy jasné, že jedním z řešení je, přesvědčit vyhledávače o své důležitosti (linkbuilding). Buď simulací, sdílením odkazů na spoustě různých místech (katalogy, fóra, diskuze, výměna odkazů kdekoli atd.) nebo specifickým cílením, sdílením na relevantních specifických webech (wikipedia, odborná fóra, výměna odkazů s partnery) nebo obojí. A jak jsem říkal, všechno má svojí cenu. Obecně je to čas (a peníze) a v případě katalogů, jsou to desítky otravných telefonátů nabízející placený zápis :)
Mimo jiné, výměna odkazů je dost prastarý způsob, tj. vyhledávače takové odkazy ignorují, či je penalizují, a weby jej nenabízí. Já jakýkoli email s nabídnou odkazů se smíchem mažu.

Vít Michalek

10.01.2016 23:19:37 Můžete mi napsat proč by vyhledávače měly vyměněné odkazy ignorovat nebo dokonce penalizovat, jak tyto odkazy pozná (pokud nejsou v patičkách a v partnerech)? Uvedu příklad. Když na mě bude Karlova Univerzita odkazovat z nějaké studie, a já odkážu na danou studii, tvrdíte, že mě za to bude vyhledávač penalizovat?

Martin Kohout

15.01.2016 16:00:07 http://freebit.cz Odkaz má smysl pouze z autoritativního webu a ten zadarmo neseženeš. Tak si to dej logicky dohromady. Autorita o Tobě nikdy nebude psát, odkazovat.

info@klenota.com

15.01.2016 18:33:28 Organické výměnné odkazy jsou samozřejmě v pořádku, ty vyhledávače registrují, druhá věc je, jakou mají hodnotu. Mluvil jsem o odkazech, které jsou právě v té patičce, partnerech, atd. a to jsou většinou jediné, které jdou koupit, případně "vyměnit". Takové odkazy vyhledávače ignorují, protože na to budou mít algoritmus přizpůsobený. Dělat to sofistikovaně to jde, ale jsme zase na začátku, to stojí peníze a čas. A samozřejmě, jak píše pan Kohout, weby hodnotné odkazy neprodávají/nevyměňují. Druhá věc je penalizace, když web někdo napráší, protože není tak těžké se prohřešit. Viz https://support.google.com/webmasters/answer/35769.

Michael

22.09.2016 17:03:31 Ahoj, hele jsou různý články kde máš rozepsaný návody jak dělat seo , co třeba zkusit si přečíst http://www.mediaunit.cz/jak-na-seo-optimalizaci-navod/ . Třeba to pomůže. Jestli na tem nějakým způsobem nechceš vydělávat tak si to zmákneš snad udělat i sám.

Radek

24.11.2016 21:55:58 http://seopizza.cz Jen info k patičkovým odkazům - Google je možná nemá v oblibě, ale Yuhů nedávno někde v rozhovoru říkal, že Seznamu vlastně vůbec nevadí a nijak je nepenalizuje. Spíš to znělo tak, že i patičkové odkazy mají u Seznamu nějakou hodnotu, asi jako téměř každý odkaz.

Systém SEMOR ovládáme a proto rádi

...

Roman Španiel SEO/PPC specialista

...

Tomáš Stýskala SEO specialista

...

Stanislav Vasko Online marketing, webová analytika, procesní a aplikační analytik

...

Silvie Dluhošová SEO specialistka

...

Vít Reisiegel SEO specialista už od roku 2005, analytik, marketingový specialista

...

Tomáš Londa SEO konzultant