Google Mobile Update - kde přesně sledovat změny?

Dnes 21.4.2015 Google spustil avizovaný algoritmus, který má v mobilním vyhledávání zvýhodnit weby, které jsou přizpůsobené mobilům. Kde tyto změny můžete sledovat? Více informací se určitě dočtete v dnešním článku od Pavla Ungra http://blog.bloxxter.cz/mobilni-weby-maji-ode-nynejska-prednost-v-mobilnim-vyhledavani/.Kde sledovat změny ve vyhledávání pro váš projekt?


1. Google Webmaster Tools

Jelikož se jedná o změny na Google tak prvním logickým místem je právě tato stránka https://www.google.com/webmasters/tools/top-search-queries

Při základním nastavení se zobrazují statistiky pro webové (desktopové) hledání. Pokud kliknete na tlačítko FILTRY můžete si vybrat jiné formy vyhledávání - obrázky, video. mobilní.
2. SEMOR.cz - propojený s GWT

V našem systému nabízíme možnost propojení s GWT (Google Webmaster Tools) a zpracovávání těchto dat. Automaticky stahujeme data z GWt právě pro webové a mobilní hledání zvlášť.  Data si ukladáme a díky tomu můžeme zobrazovat větši historii než v samotném GWT (některé projekty u nás mají přes 365 dní statistiky z GWT)


Zpracováváme informace o každém klíčovém slovu, díky tomu je možné zobrazovat i jejich detaily.

,


Pokud máte informace jak jinak sledovat tyto změny dejte mi vědět, rád doplním článek.


Autor: Vít Michalek - Můžeme spolu probrat váš projekt, kdy vám řeknu kde vidím jeho prostor pro zlepšení, růst nebo naopak co by mohl být problém/nejasnost z pohledu návštěvníků. Online marketingu se věnuji od roku 2012. Všechny projekty, až na svůj osobní web, si programuji sám, takže mám i pohled programátora a nevymýšlím vzdušné zámky.Jsem upřímný, a neschovávám se za obecné termíny. Osobní stránky na vitmichalek.cz


Máte dotazy? Zeptejte se nás, se SEMORem to umíme