Google "prerendruje" výsledky hledání


rel=prerender : co to znamená?

To nejlépe popsal Filip Podstavec v posledním videu pro Marketing Miner

Google původně používal "prerender" jen pro první AMP výsledky. Nyní už cca měsíc jej používá i v rámci běžných výsledků a to nejen pro 1. pozici.

Měříme využití "prerender" v SERPu

Nově měříme použití prerenderu v SERPu a tuto informaci zobrazujeme v přehledu klíčových slov- pokud je v prerenderu vaše doména bude ikona zelená ;)

Důležitou informací je, že Google prerender nevyužívá jen pro 1. pozice v SERPu

K čemu je tato informace dobrá?

Rychlost je jedna z velmi důležitých vlastností webu a měla by být řešena ať jste v prerederu nebo ne. Pokud už víme, že Google náš web zařazuje do predenderu pro určitou skupinu klíčových slov, měl bych se na danou vstupní stránku podívat jestli by nešla ještě zrychlit, jestli by nešlo něco udělat s UX tak, aby byl návštěvník spokojený.

Úvaha

Ideální by bylo kdyby weby např. díky personalizaci / napojení na GA dokázali při průchodu webem generovat "prerender" pro stránky kam bych se mohl vydat a tak mi ušetřit čas (zpříjemnit) cestu webem.

dodatek..

Zatím Google do prerender dává jen homepage daných domén. Stává se tedy,že do prerenderu zařadí jinou vstupní stránku, než tu která je v SERPu.

Autor: Vít Michalek - Můžeme spolu probrat váš projekt, kdy vám řeknu kde vidím jeho prostor pro zlepšení, růst nebo naopak co by mohl být problém/nejasnost z pohledu návštěvníků. Online marketingu se věnuji od roku 2012. Všechny projekty, až na svůj osobní web, si programuji sám, takže mám i pohled programátora a nevymýšlím vzdušné zámky.Jsem upřímný, a neschovávám se za obecné termíny. Osobní stránky na vitmichalek.cz


Máte dotazy? Zeptejte se nás, se SEMORem to umíme