Indexace stránek

Máte vytvořeny nové stránky, skvělou adresu a už se jen těšíte až Vám začnou chodit tísíce návštěvníků z vyhledávačů?. Čekáte den, týden a on pořád nikdo nechodí? Nepropadejde panice, často je to normální.

Vyhledávačům trvá nějakou dobu než začnou úplně nové stránky zobrazovat ve výsledcích hledání. Některým to trvá pár dní, některým i několik týdnů.


V únoru 2013 byl vytvořen úplně nový web, s originálním obsahem. Byl založen na systému Wordpress. 1x týdně byl přidán originální článek. Na tento web neexistuje žádný zpětný odkaz, žádná zmínka na sociálních sítích prostě nic. Jediná naše aktivita byla vložení stránky do Seznamu a Google přes jejich formuláře.

http://search.seznam.cz/pridej-stranku

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=cs

Od této doby jsme začali každý den monitorovat počet výsledků při zadání dotazu site:automotolegislativa.cz .

Jak vidíte na grafech níže, nejrychleji zareagoval Google, který přibližně po týdnu začal zobrazovat homepage a následně v pravidelných intervalech přidával i nový obsah.

Podobně zareagoval i Bing, ale další obsah začal přidávat až po cca 3 týdnech.

A nakonec tady máme Seznam, který začal vracet homepage asi po 3 týdnech, ale ostatních obsah bylo možné dohledat až po 78 dnech.

Roboti vyhledávačů Vám sice na stránky chodí, ale zapracování do vysledků může v případě Seznamu trvat o něco déle než čekáte. Dle vyjádření podpory Seznamu, může trvat zvěřejnění i několik týdnů. Což byl zrovna náš případ.

Při zakládání webu jsme umyslně udělali několik "chyb":

a) neexistuje soubor sitemap.xml

b) nezaevidovali jsme stránky do Google Webmaster Tools

c) neproběhl žádný linkbuilding

Autor: Vít Michalek - Autor systému SEMOR.cz, provozovatel COPYWRITERI.cz a po delší době poskytuji SEO/marketingové konzultace.