Kontinuální SEO #1: kontrola robots.txt

Pravidelná, nejlépe automatizovaná kontrola jednoho z nejdůležitějších souboru u vašeho projektu "ROBOTS.txt" je základem v kontinuálním SEO.


Hlídání změn, jak můžeme pomoci?

Všem projektům v systému automaticky, každý den kontrolujeme soubor ROBOTS.txt a porovnáváme jeho obsah s předchozím dnem. Pokud dojde ke změně, pošleme vám e-mail s upozorněním. Zároveň si můžete přímo u každého projektu prohlédnout historii změn.

Takovou kontrolu můžete samozřejmě provádět ručně. Většinou víte jaké změny na projektu děláte děláte, ale díky automatizaci si můžete "malinko" ulehčit práci a pohlídat si web pokud k němu mají přístup i další vývojáři.

Na stejnou úroveň můžeme zařadit i kontrolu informaci o indexovanosti přímo na stránkách a to jak META tag robots, který je umístě viditelně přímo ve stránce tak i hlavičku odpovědi ze serveru : X-Robots-Tag, na kterou roboti vyhledávačů reagují, ale to až příště.

Autor: Vít Michalek - Můžeme spolu probrat váš projekt, kdy vám řeknu kde vidím jeho prostor pro zlepšení, růst nebo naopak co by mohl být problém/nejasnost z pohledu návštěvníků. Online marketingu se věnuji od roku 2012. Všechny projekty, až na svůj osobní web, si programuji sám, takže mám i pohled programátora a nevymýšlím vzdušné zámky.Jsem upřímný, a neschovávám se za obecné termíny. Osobní stránky na vitmichalek.cz