Návrhář klíčových slov - zrychlení při práci na klíčovce 1.část

Takzvaná "klíčovka" neslouží jen pro SEO, ale i pro PPC, návrh struktury webu, linkbuildink atd. Již nějakou dobu pro vás připravuji nástroj právě pro zjednodušení práce s klíčovými slovy a jejich analýzou.


Uložení klíčových slov a další práce s nimi

Předpokládám, že s nalezenými slovy budete chtít dále pracovat, třídit, analyzovat. Proto je nejlepší si ještě před samotným hledáním slov založit sestavu, kde budete tato slova ukládat (to můžete provést kdykoliv).Vytvořenou sestavu máte kdykoliv k dispozici a můžete do ní přidávat/odebírat slova.


Vyhledávání frází a práce s nimi


V tomto případě nás zajímají vyhledávané fráze, které obsahují zkratku SEO. V levém sloupci vidíte seznam kategorií s počtem výskytu v nalezených frázích a celkovou hledaností každé skupiny. Pokud si v levém menu zvolíte jakoukoliv kategorii, v pravém sloupci ihnd uvidíte seznam frází, které do této kategorie spadají. V kategoriích stejně jako v nalezených frázích lze textově vyhledávat.První krok je za námi, co dál?

Pokud Vám stačí Vámi vybraný seznam slov, můžete si jej vyexportovat do CSV,JSON,XLS nebo s nim dále pracovat v systému.
Na obrázku níže vidíte ukázku takové sestavy, kde máte možnost vyhledávat slova, mazat je ze seznamu, přiřazovat vlastní štítky nebo provést automatickou kategorizaci. Prozatím nabízíme určení kategorií : barvy, extrakce čísel, zdarma?, pro koho, prodejní, dotazovací.Každá úprava se ihned ukládá na server.


Doplnění 14.12.2015 20:39

Kromě využití slov pro klíčovku, měření pozic, návrh struktury webu se nabízí ještě minimálně jedno využití těchto slov - pro tzv. broken linkbuildink.

Co dál?


Dalším krokem je analýza skupin klíčových slov, zobrazení trendů hledanosti, možnost vložení vypracovaných dat pro zjištění skutečné konkurence v přirozených výsledcích nebo PPC jak pro Seznam tak pro Google / Bing.


K tomuto nástroji budete mít přístup každý uživatel systému od začátku Ledna 2016.


Systém SEMOR ovládáme a proto rádi

...

Stanislav Vasko Online marketing, webová analytika, procesní a aplikační analytik

...

Roman Španiel SEO/PPC specialista

...

Daniel Kovalčík SEO specialista

...

Vít Reisiegel SEO specialista už od roku 2005, analytik, marketingový specialista

...

Tomáš Stýskala SEO specialista

...

Silvie Dluhošová SEO specialistka