Nový projekt TRICERO krok za krokem se všemi chybami report č.1

Rozhodl jsem se každý měsíc reportovat vývoj projektu jak z pohledu úprav pro vyhledávače, linkbuilding tak statistiky návštěvnosti, sociálních sítí.

Představení TRICERO

TRICERO je agregátor článků se zaměřením na online marketing. Není to ale obyčejná RSS čtečka. Několikrát denně kontroluje všechny zdroje a automaticky je třídí do kategorií.  Určování kategorií není 100% a u článků které neumíme takto zatřídit nastupuje lidský faktor - já. U každého takto zařazeného článku kontrolujeme sociální akce - sdílení, "lajkování", komentáře a podle těchto metrik je celý den řadíme. Projekt TRICERO bude určen pro všechny co se starají o marketing a nestíhají číst vše důležité - mnohdy je některé informace míjejí.


Celý systém vznikl během pár hodin bez plánování, bez průzkumu trhu prostě jsem neudělal nic co by se mělo před spuštěním - programováním nového projektu dělat.Počet sledovaných zdrojů

Sledujeme 89 českých - slovenských zdrojůSEO a linkbuilding

Kovářova kobyla chodí bosa - to asi nejlépe vystihuje celou situaci kolem webu. Linkbuilding se nepováděl žádný a momentálně jej do konce prázdnin v plánu ani nemám. Co se týká úprav stránek pro vyhledávače, neprovádím zatím nic speciálního.
Jediné co bych mohl do SEO zahrnout v tomto měsíci jsou pěkné URL. Titulky, nadpisy jsou momentálně automaticky generované, descriptions zatim neni na žádné stránce vyplněn. Zatím je to taková veřejná BETA, kdy neustále dělám nějaké úpravy - určitě to není konečný vzhled/struktura/navigace.Statistiky návštěvnosti

První měsíc projektu bez cílené propagace a nezvládnutému SEO je zatím z pohledu celkové návštěvnosti nic moc (spíše to nic). Maxima na začátku měsíce jsou způsobena sdílením informace o spuštění na twitteru.


Návštěvnost červen 2015


Sociální sítě

Na začátku měsíce jsem založil profily na Twitteru a také na Facebooku.

Statistiky z Facebooku zatim nemohu poskytnou jelikož máme jen 21 fanoušků. Co poskytnout mohu, jsou čísla z Twitter Analytics,

  • 232 tweetů
  • cca 19 tisíc impresí
  • 81 followers
  • 181 prokliků


Plány na další měsíc

V červenci bych rád přidal další zdroje informací a dokončil finální vzhled stránek. Silně uvažuji o zavedení newsletteru pro zasílání informací o článcích 1x týdně, takový pěkný souhrn vybraných novinek. V červnu jsem přemýšlel o vytvoření speciální aplikace pro Android kdy bych zobrazoval novinky na lockscreenu, jenže pak přišlo TAPITO , tak si to musím první vyzkoušet :)


Kam dál?


Červenec 2015 - druhý report
Petr 10.07.2015

Zajímavá služba, ale osobně ji budu využívat až nabídne nějaký rozumný vzhled. Aktuálně je celkem nepoužitelný a nevyhovuje mi zobrazování článků vedle sebe ve čtvercích. To je vhodné na obrazky, ne moc na články. Uvítal bych tedy možnost přepnutí na seznam článku pod sebou (verzi jen titulky a titulek + pár řadku članku) jak byl starý google reader nebo jak jde feedly.

Vít Michalek 10.07.2015

Díky za připominku, ono neustále zkouším. Sám ještě nemám ucelenou představu o vzhledu. To co popisujete fungovalo ještě v pondělí.

Wladass 20.07.2015

Mrkni na ten vzhled :) Třeba http://www.pravednes.cz/home.news to mají hezky zpracované.


Systém SEMOR ovládáme a proto rádi

...

Vít Reisiegel SEO specialista už od roku 2005, analytik, marketingový specialista

...

Roman Španiel SEO/PPC specialista

...

Stanislav Vasko Online marketing, webová analytika, procesní a aplikační analytik

...

Silvie Dluhošová SEO specialistka

...

Tomáš Stýskala SEO specialista

...

Daniel Kovalčík SEO specialista