Proměna SEMORu - technické SEO

Jak jste si asi již všimli od prosince 2017 již neměříme pozice klíčových slov ve vyhledávačích. Toto těžké rozhodnutí padlo na začátku prosince po potížích se zajištěním této služby. 99% funkčnosti systému bylo závislé právě na měření pozic, i přes zrušení měření nehodlám SEMOR pohřbít. Je proto nutné přijít s novými službami, které by lidem od SEO/PPC usnadnili práci.


Nový směr vývoje

Novým směrem, na které již usilovně pracuji je pomoc s technickou analýzou webů. Tedy alternativa za Screamin Frog, Xenu, Spotibo atd. (něco u čeho nebude projekt na ničem závislý).

Nová služba se bude skládat ze 2 módů:

  • List -> vezme jen seznam vložených URL (sitemap) a celý jej zpracuje.
  • Spider -> po vložení domény se bude snažit stejně jako robot vyhledávačů projít web a zpracovat všechny informace.

Mód LIST je již rozpracován a měl by být dokončen ještě v tomto roce. Součástí bude také propojení na služby Google Search Console a Google Analytics, Seznam Webmaster pro detailnější analýzy.

náhled gama verze:

Měření pozic - jak to teda bude?

Už nebudeme nabízet službu měření pozic v pravidelných intervalech, v budoucnu se k měření pozic vrátíme, ale jen jako jednorázové službě - toto určitě nebude dříve než na přelomu ledna/února 2018.

Nabízí se ještě varianta, brát pozice klíčových slov pro Google z Search Console a tyto slova pak měřit na Seznam.cz V podstatě by vše fungovalo jako doposud - je pro Google by nebyly k dispozici data o konkurenci,ppc reklamách atd).

Autor: Vít Michalek - Můžeme spolu probrat váš projekt, kdy vám řeknu kde vidím jeho prostor pro zlepšení, růst nebo naopak co by mohl být problém/nejasnost z pohledu návštěvníků. Online marketingu se věnuji od roku 2012. Všechny projekty, až na svůj osobní web, si programuji sám, takže mám i pohled programátora a nevymýšlím vzdušné zámky.Jsem upřímný, a neschovávám se za obecné termíny. Osobní stránky na vitmichalek.cz


Máte dotazy? Zeptejte se nás, se SEMORem to umíme