Seznam Webmaster Tools - využití

Seznam.cz v dubnu spustil vlastní rozhraní pro webmastery, které známe většinou z Google (Search Console). Zatím se jedná o BETA verzi, kde moc dat nenajdeme, ale i s tím co najdeme se dá dobře pracovat. Přímo v rozhraní je jen 1 graf s informacemi o procházením Vašeho projektu robotem, kolik stránek je v indexu, kolik jich má nějaký problém a kolik jich je přesměrováno. Pokud se chcete dozvědět, které adresy jsou chybné/přesměrované není to zas tak uživatelsky příjemné - ke všem datům se jde dostat přes API.

Pro klienty SEMORu jsem připravil speciální sekci v administraci, kde vidí jednotlivé grafy s vývojem (průchodnost robotem, indexace, chyby, přesměrování). Stačí jen v nastavení projektu uložit API klíč a o stahování/zobrazování dat se postará systém.

Kromě grafických výstupů je k dispozici vždy poslední seznam URL adres, které Seznam.cz vyhodnotil jako chybné a přesměrované URL - vždy se jedná o maximálně 1000 řádků (více jich API nevrací)

K chybným adresám API moc informací nevrací - takže nevíme proč jsou vlastně chybné.

Chybné / Přesměrované adresy - co s nimi?

  • Jednou za čas si projdu všechny přesměrované stránky a kontroluji kam se vlastně směrují.
  • U chybných adres si projdu všechny, které vrací kod 404 ( Často se jedná o překlepy z diskuzí) - těmto stránkám pak hledám lepší cílovou URL než, která tam je nyní.

A co když nejsem klientem?

I pro "neklienty" mám připravenu možnost získávat tyto informace. Stačí jít do sekci NÁSTROJE -> Seznam Webmaster Tools vložit API klíč pro Váš projekt a jednorázově se dozvíte stejné informace + se rovnou vypíše seznam chybných URL ke stažení.

Kohout Martin 11.05.2017

Pro BFU users však nepoužitelné. Je super, že dal do grafu indexované stránky ale tohle si dohledám klasicky v SERPu.

Vít Michalek 11.05.2017

Díky za komentář Martine, co by podle tebe bylo pro BFU užitečné, rád si nechám poradit?

Kohout Martin 11.05.2017

Fajn den. Mě by třeba pomohla signalizace penalizace, problémy s načítám obsahu, problémy při crawlování, analýza vstupních keywordů, postavení v SERPu, stránky vyřazené z indexu, rychlost webu, zlepšení kodu, odkazy... A hlavně aplikace pro smartphone.

Tomáš Maňhal 16.05.2017

Martine a večeři k tomu :-D


Systém SEMOR ovládáme a proto rádi

...

Daniel Kovalčík SEO specialista

...

Stanislav Vasko Online marketing, webová analytika, procesní a aplikační analytik

...

Silvie Dluhošová SEO specialistka

...

Tomáš Stýskala SEO specialista

...

Tomáš Londa SEO konzultant

...

Roman Španiel SEO/PPC specialista