Seznam Webmaster Tools - využití

Seznam.cz v dubnu spustil vlastní rozhraní pro webmastery, které známe většinou z Google (Search Console). Zatím se jedná o BETA verzi, kde moc dat nenajdeme, ale i s tím co najdeme se dá dobře pracovat. Přímo v rozhraní je jen 1 graf s informacemi o procházením Vašeho projektu robotem, kolik stránek je v indexu, kolik jich má nějaký problém a kolik jich je přesměrováno. Pokud se chcete dozvědět, které adresy jsou chybné/přesměrované není to zas tak uživatelsky příjemné - ke všem datům se jde dostat přes API.


Pro klienty SEMORu jsem připravil speciální sekci v administraci, kde vidí jednotlivé grafy s vývojem (průchodnost robotem, indexace, chyby, přesměrování). Stačí jen v nastavení projektu uložit API klíč a o stahování/zobrazování dat se postará systém.

Kromě grafických výstupů je k dispozici vždy poslední seznam URL adres, které Seznam.cz vyhodnotil jako chybné a přesměrované URL - vždy se jedná o maximálně 1000 řádků (více jich API nevrací)

K chybným adresám API moc informací nevrací - takže nevíme proč jsou vlastně chybné.

Chybné / Přesměrované adresy - co s nimi?

  • Jednou za čas si projdu všechny přesměrované stránky a kontroluji kam se vlastně směrují.
  • U chybných adres si projdu všechny, které vrací kod 404 ( Často se jedná o překlepy z diskuzí) - těmto stránkám pak hledám lepší cílovou URL než, která tam je nyní.

A co když nejsem klientem?

I pro "neklienty" mám připravenu možnost získávat tyto informace. Stačí jít do sekci NÁSTROJE -> Seznam Webmaster Tools vložit API klíč pro Váš projekt a jednorázově se dozvíte stejné informace + se rovnou vypíše seznam chybných URL ke stažení.

Autor: Vít Michalek - Můžeme spolu probrat váš projekt, kdy vám řeknu kde vidím jeho prostor pro zlepšení, růst nebo naopak co by mohl být problém/nejasnost z pohledu návštěvníků. Online marketingu se věnuji od roku 2012. Všechny projekty, až na svůj osobní web, si programuji sám, takže mám i pohled programátora a nevymýšlím vzdušné zámky.Jsem upřímný, a neschovávám se za obecné termíny. Osobní stránky na vitmichalek.cz

Kohout Martin

11.05.2017 08:17:56 https://freebit.cz Pro BFU users však nepoužitelné. Je super, že dal do grafu indexované stránky ale tohle si dohledám klasicky v SERPu.

Vít Michalek

11.05.2017 08:50:19 Díky za komentář Martine, co by podle tebe bylo pro BFU užitečné, rád si nechám poradit?

Kohout Martin

11.05.2017 14:35:04 https://freebit.cz Fajn den. Mě by třeba pomohla signalizace penalizace, problémy s načítám obsahu, problémy při crawlování, analýza vstupních keywordů, postavení v SERPu, stránky vyřazené z indexu, rychlost webu, zlepšení kodu, odkazy... A hlavně aplikace pro smartphone.

Tomáš Maňhal

16.05.2017 14:53:46 http://tomasmanhal.cz Martine a večeři k tomu :-D

Máte dotazy? Zeptejte se nás, se SEMORem to umíme