Umístění PPC reklamy na Váš web či blog

Jestliže vlastníte web anebo blog, pak se pochopitelně často pídíte po tom, jak by bylo možné na jeho existenci vydělávat. Často majitel webu uvažuje alespoň o tom, aby se mu vrátily poplatky za koupi domény a za hosting. O tom, že to jde, není pochyb. Možností máte hned několik. Klasikou je reklamní banner anebo affiliate program. Nejjednodušší pro vás bude ovšem využít společností vlastnících PPC reklamu, kterou si pak pouze umístíte na svůj web. Jak tedy na to?

Vyberte si konkrétního partnera

Hned po tom, co se rozhodnete pro PPC reklamu, byste měli zvolit konkrétního partnera, který vám ji zprostředkuje. Možností máte několik. Nejrozšířenější je AdSense společnosti Google. Volit ale můžete klidně i Sklik od Seznamu anebo eTarget a mnohé další společnosti, které budou ochotny vám reklamu zprostředkovat. Podívejme se na to, jak si nastavit reklamu u adSense a u Skliku. 

Jak si nastavit adSense?

Nejprve je nutné se u adSense  registrovat, tedy otevřít si účet. Požadovány po vás budou následující údaje:

Všechno se potom zobrazí v nastavení účtu AdSense. Po registraci si vyberete konkrétní reklamní jednotku a bude vám přidělen jedinečný kód, díky kterému vás bude Google identifikovat. Tento kód si pak umístíte na vaše stránky. Jestliže máte blog založený přímo v aplikaci Blogger od Google, pak si jednoduše navolíte přidat gadget a dáte si adSense. Vyberete , který formát reklamy vám bude vyhovovat, a máte vyhráno.

Nastavení SKlik

U Skliku je situace podobná. Po registraci získáte vlastní účet. Vyberete si konkrétní typ reklamy. Jednat se může o čtverec, obdélník anebo jiný útvar. Po volbě reklamy získáte váš jedinečný kód.

Tento kód najdete vždy pod záložkou kódy. Na své stránky je dostanete buď přímo pomocí html anebo jej tam dáte přes kategorii přidat gadget a volbu přidat html/Java Script. 

Reklamu je vhodné umístit tak, aby byla přehledná. Pokud ale již podle tohoto návodu víte, jak ji na stránky dostat, tak její umístění bude pro vás to nejmenší…

Výsledek je zaručený

Jako příklad bychom mohli vybrat třeba webové stránky nasdum.eu, který byly založeny přes aplikaci Blogger.

Adam 08.06.2019

Díky za článek, hodně mi pomohl. Našel jsem výborný PPC generátor - https://ppcgenerator.pro/cs. Za mě určitě je to jeden z těch lepších pro uživatelé, kteří jsou začátečníci. PPC reklama mi funguje hodně dobře.


Systém SEMOR ovládáme a proto rádi

...

Roman Španiel SEO/PPC specialista

...

Daniel Kovalčík SEO specialista

...

Vít Michalek Autor systému SEMOR.cz

...

Tomáš Londa SEO konzultant

...

Stanislav Vasko Online marketing, webová analytika, procesní a aplikační analytik

...

Tomáš Stýskala SEO specialista